Genel

WOLLEX | Göğüs Protezi

Silikon göğüs protezleri, gerçek göğüsten farksız ve vücudunuzun tüm hareketlerini takipedebilen bir protezdir. Son derece yüksek kaliteli ve sağlıklı silikondan ten renginde üretilmiştir. Sütyen bedenine göre 10 farklı boyu olup, her iki tarafa da uygulanabilir.Protez sütyeni silikon göğüs protezi kullanımı için özel olarak üretilmiştir.

Ölçüler:

MASTEKTOMİ AMELİYATINDAN NE KADAR SÜRE SONRA GÖĞÜS PROTEZİNİ KULLANABİLİRSİNİZ?

Genellikle ameliyattan 4 ile 6 hafta sonra kullanmanız önerilecektir. Şişkinlik veya hassasiyetin ortadan kalkması beklenmelidir. Sizin için en doğru olan kullanma zamanına doktorunuzla beraber karar vermelisiniz.

GÖĞÜS PROTEZİNİ TAKMAK NEDEN ÖNEMLİDİR?

Mastektomi ameliyatı sonrasında göğüs protezi takmak, sadece estetik açıdan değil, aynı zamanda alınan göğsün ağırlığını yerine koyacak bir terapi olması bakımından da çok önemlidir. Diğer göğsünüzün büyüklüğüne uygun bir protez kullanıldığında, vücudun ağırlık dengesi korunmuş olacaktır. İnsan vücudu simetrik yaratıldığından, göğüslerden biri alınınca bu simetri bozulmaktadır. Bu bozukluk bir omuzun aşağı eğilmesine ve diğer omuzun yukarı kalkmasına neden olmaktadır. Vücut duruşu düz olmadığı için, zamanla boyun, sırt ve omuz ağrıları baş gösterebilir. Silikon göğüs protezleri vücut sıcaklığına hemen ulaşmakta olup, doğal bir görünüme sahiptirler. Silikon göğüs protezlerinin bir diğer faydası ise, sutyenin bir tarafının yukarı kalkmasına ya da bir tarafa çekmesine engel olmasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.