Genel

STAR | STABİL AİR 4 Havalı Minder

Star, tekerlekli sandalye kullanıcıları için dünyanın en konforlu, en güvenli ve en dayanıklı havalı minderlerini üreten 20 yıllık bir Amerikan markasıdır. Yeni nesil Stabil-Air minderde havalı sistemin içerisine kullanıcının duruşunu destekleyecek köpük malzeme yerleştirilmiştir. Bu sayede hem havalı minderin güvenliği ve  konforu, hem bacakların daha derli toplu durması ve hem de bel kontrolü düşük olan kişilerde daha stabil bir duruş mümkün hale gelmiştir. 10 cm hücre yüksekliği ve 2 valfi bulunan Stabil-Air modelde kullanıcılar tüm gün güvenli şekilde oturabilirler.10 cm hücre yüksekliği sayesinde kullanıcının ağırlığı minder tarafından mükemmel şekilde absorbe edilir ve bu sayede hem yumuşaklığı ile konfor sunar, hem de zeminden yeteri kadar yukarıda konumlandırma sayesinde basıyı önler.2 valfli olması sayesinde oturma pozisyonu açısından kullanıcıyı destekler ve kullanıcı sağa-sola hareket ettiğinde minder kullanıcının altında ezilmez. Böylece kullanıcının daha dengeli olması mümkün hale gelir. Latex free neoprene rubber malzemeden imal edilmiştir.

  • Ürün bir adet özel kılıf, bir adet el pompası ve küçük bir tamir kiti ile birlikte gelir.
  • Ürünün menşei, Amerika’dır.

Genel Özellikler :

-Üretiminde kullanılan eşsiz malzeme ve teknolojik yapısı sayesinde emsallerine kıyasla patlama riski çok çok çok azdır. Başka markalar özellikle sibop çevresinden ve hücrelerin alt köşelerinden kolayca ve kısa sürede hava kaçırırken STAR yıllarca kullanılabilecek sağlamlıkta bir üretim kalitesi sunar.
– Sadece elinize alıp dokunduğunuzda dahi bu kalitesini hissedersiniz
– Doğru hava ayarını yapmak şartı ile kalçanıza binen basıyı neredeyse tümüyle ortadan kaldıran bir teknolojiye sahiptir.
– Mutlak güvenlik ve mutlak konfor STAR’ın en önemli vaadidir.
– Hava geçirgen yıkanabilir özel kılıfa sahiptir. Bu sayede kalça bölgesindeki terlemeyi minimuma indirir.
– Şüphesiz ki bası yarasının oluşmaması temel isteğimizdir ve STAR bu konuda eşsiz bir partnerdir. Ama bu kadar da değil… Oluşmuş bir bası yarası varsa ve/fakat kullanıcının illle de tekerlekli sandalye ile mobilize olması şartsa, STAR bu durumda dahi olabildiğince koruma sağlar (bası yarası varken oturmamanızı ya da çok az oturmanızı öneririz)
– Belirlenmiş bir ağırlık limiti bulunmamaktadır. Yine de ağırlık arttıkça hücre sayısı çok olan minderler tercih edilmeli ve eğer 150 kg’ın üzerinde kullanıcı söz konusu ise bunun için özel BARIATRIC minder modelleri kullanılmalıdır.

Ölçü Seçenekleri: 

  • 8×8 hücre (39cm x 39cm)
  • 9×9 hücre (44cm x 44cm)

Kimler Stabil Air model kullanmalıdır?

  • Bası yarası açısından orta ve yüksek risk grubunda olan kişiler için uygundur.
  • Otururken gerek bacakların duruşu ve gerekse bel dengesi açısından hafif bir desteğe ihtiyaç duyan kullanıcılar için tasarlanmıştır.
  • Yüksek hücreli minder kullanmayı istemeyen ve bir ara çözüm arayan kişiler için üretilmiştir
  • Uzun saatler boyu tekerlekli sandalyede oturan kişiler kullanmalıdır.
  • Omurga ya da kalça deformasyonu nedeniyle bir duruş bozukluğu bulunmayan kullanıcılar tercih etmelidir (Postür bozukluğu olan kişiler STAR Starlock, Stabil-Air ya da Galaxy modellerinden birisini tercih etmelidirler)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.