Genel

STAR | SHORT CONTOUR Havalı Minder

Star, tekerlekli sandalye kullanıcıları için dünyanın en konforlu, en güvenli ve en dayanıklı havalı minderlerini üreten 20 yıllık bir Amerikan markasıdır.5 cm hücre  yüksekliğine sahip bu model hareket yetileri yüksek ve bası yarası riski az olan kullanıcılar için tasarlanmıştır. Sandalyenin oturma yüksekliğini minimumda tutmak isteyen ama bunun yanında güvenlikten de ödün vermek istemeyen kullanıcılar için tasarlanmıştır. Özellikle aktif tekerlekli sandalye kullanıcılarının tercih ettiği bir modeldir.2 valfli olması sayesinde oturma pozisyonu açısından kullanıcıyı destekler ve kullanıcı sağa-sola hareket ettiğinde minder kullanıcının altında ezilmez. Böylece kullanıcının daha dengeli olması mümkün hale gelir.

Latex free neoprene rubber malzemeden imal edilmiştir.

  • Ürün bir adet özel kılıf, bir adet el pompası ve küçük bir tamir kiti ile birlikte gelir.
  • Ürünün menşei, Amerika’dır.

Genel Özellikler :

-Üretiminde kullanılan eşsiz malzeme ve teknolojik yapısı sayesinde emsallerine kıyasla patlama riski çok çok çok azdır. Başka markalar özellikle sibop çevresinden ve hücrelerin alt köşelerinden kolayca ve kısa sürede hava kaçırırken STAR yıllarca kullanılabilecek sağlamlıkta bir üretim kalitesi sunar.
– Sadece elinize alıp dokunduğunuzda dahi bu kalitesini hissedersiniz
– Doğru hava ayarını yapmak şartı ile kalçanıza binen basıyı neredeyse tümüyle ortadan kaldıran bir teknolojiye sahiptir.
– Mutlak güvenlik ve mutlak konfor STAR’ın en önemli vaadidir.
– Hava geçirgen yıkanabilir özel kılıfa sahiptir. Bu sayede kalça bölgesindeki terlemeyi minimuma indirir.
– Şüphesiz ki bası yarasının oluşmaması temel isteğimizdir ve STAR bu konuda eşsiz bir partnerdir. Ama bu kadar da değil… Oluşmuş bir bası yarası varsa ve/fakat kullanıcının illle de tekerlekli sandalye ile mobilize olması şartsa, STAR bu durumda dahi olabildiğince koruma sağlar (bası yarası varken oturmamanızı ya da çok az oturmanızı öneririz)
– Belirlenmiş bir ağırlık limiti bulunmamaktadır. Yine de ağırlık arttıkça hücre sayısı çok olan minderler tercih edilmeli ve eğer 150 kg’ın üzerinde kullanıcı söz konusu ise bunun için özel BARIATRIC minder modelleri kullanılmalıdır.

Ölçü Seçenekleri: 

  • 8×8 hücre (39cm x 39cm)
  • 8×9 hücre (39cm x 44cm)
  • 9×9 hücre (44cm x 44cm)

Kimler Short Contour model kullanmalıdır?

  • Bası yarası açısından düşük risk grubunda olan kişiler için uygundur.
  • Uzun saatler boyu tekerlekli sandalyede oturan kişiler kullanmalıdır.
  • Sandalyenin oturma yüksekliğini minimumda tutmak isteyen ama bunun yanında güvenlikten de ödün vermek istemeyen kullanıcılar için tasarlanmıştır.
  • Özellikle aktif tekerlekli sandalye kullanıcılarının tercih ettiği bir modeldir.
  • Omurga ya da kalça deformasyonu nedeniyle bir duruş bozukluğu bulunmayan kullanıcılar tercih etmelidir (Postür bozukluğu olan kişiler STAR Starlock, Stabil-Air ya da Galaxy modellerinden birisini tercih etmelidirler)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.