Genel

OTTOBOCK | JUVO B4 Akülü Tekerlekli Sandalye

Arkadan çekişli Juvo B4, dış mekan kullanımı için gelişmiş güvenlik ve rahat sönümleme özellikleri sunar. Aynı zamanda, iç mekanlarda küçük ve manevra kabiliyetine sahiptir. Kalıcı tahrik tekerleği süspansiyonu düz olmayan yüzeyleri dengeler ve tekerlekli sandalyenin küçük dış boyutu dar kapılardan geçmeyi ve dar alanlarda gezinmeyi kolaylaştırır.Juvo ürün serisindeki tüm modeller gibi, B4 de modüler bir tasarıma sahiptir ve yüksek düzeyde esneklik sunar. Hareketlilik tabanı, oturma ünitesi ve kontrol cihazı için mevcut seçenekler ve özellikler modern ve kişiye özel bir montaj ile sonuçlanır. Değişken olarak ayarlanabilen koltuk (VAS) veya TEN kontrol cihazı gibi yüksek kaliteli bileşenler de seçilebilir.

TEKNİK VERİ
hızları 6 / 7.2 / 10 km / s
Anma pil kapasitesi AGM 53 Ah (C5), 62 Ah (C20)
Jel 63 Ah (C5), 74 Ah (C20)
Sürüş mesafeleri (ISO 7176-4’e göre) kadar AGM batarya ile 35 km 53 Ah (C5), 62 Ah (C20)
jel batarya ile 45 km 63 Ah (C5), 74 Ah (C20)
Kontrol cihazı VR2 veya TEN °
Maks. yük 160 kg
Engel yüksekliği tekerlekli sandalyenin üstesinden gelebilir 50, 85 veya 90 mm isteğe bağlı
Tırmanma kabiliyeti (ISO 7176-2’ye göre) 7 ° (% 12)
Toplam genişlik 585–595 mm
Min. dönüş yarıçapı (ISO 7176-5’e göre) 800 mm
Koltuk yüksekliği (oturma çözümüne bağlı olarak) 410–570 mm
Koltuk genişliği 340–560 mm
Koltuk derinliği 340–580 mm
Sırt destek açısı -9 ° ila + 30 ° mekanik
0 ° ila + 30 ° güç
Koltuk eğim 20 ° / 45 ° güç
Koltuk eğimi -3 ° / 0 ° / 3 ° / 6 ° / 9 °
Sırt desteği yüksekliği 370-550 mm
Kol destek yüksekliği 200–400 mm
Alt bacak uzunluğu 150–540 mm
Maks. şarj süresi 12 saat
Boşken ağırlık 93,5 kg
Juvo B4 mobilite tabanı

Mobilite tabanı

B4’ün arkadan çekişli mobilite tabanı sağlam, dayanıklı ve az bakım gerektirir. Dar kapılardan geçmek ve kapalı alanlarda gezinmek, sadece 59 cm genişliğindeki küçük dış boyut sayesinde daha kolay hale gelir. İç mekan kullanımı için daha küçük tekerlek boyutları bulunur.

Juvo B4 tahrik tekerleği süspansiyonu

Tahrik tekerleği süspansiyonu

Kalıcı tahrik tekerleği süspansiyonu düz olmayan yüzeyleri dengeler ve daha fazla güvenlik ve konforlu sönümleme sağlar. Bu, ilave bir ön süspansiyonla daha da optimize edilebilir.

Juvo B4 damperli silindir

Damper önleyici silindirler

Entegre damper önleyici silindirler daha fazla güvenlik sağlar ve geriye doğru sürüşlerde hasara karşı koruma sağlar.

Juvo VR2 kontrol cihazı

VR2

Denenmiş ve test edilmiş VR2, kişisel ihtiyaçlarınıza göre programlanabilen temel kontrol cihazımızdır. Kontrol paneli bir tuş takımına, iki LED ekrana ve bir joystick’e bölünmüştür. Alt kısımda bir şarj yuvası bulunur.

Juvo TEN ° kontrol cihazı

ON

TEN ° el kumanda cihazı, kullanıcı olarak sizin için küçük bir ergonomik devrim oluşturur: örneğin, yumuşak el desteği erken yorgunluğu önler. 10 ° dönme açısına sahip yenilikçi döner kontrol, hız düzenlemesine erişmeyi kolaylaştırır. Yüksek çözünürlüklü 3,5 “renkli ekran, kullanıcı arayüzüne iyi bir genel bakış sağlar.

Juvo B4 görevlisi kontrolü

Görevli kontrolü

VR2 ve TEN ° ayrıca bir kontrol cihazı ile de birleştirilebilir. Tekerlekli sandalyenin arkasına veya sol veya sağ tarafa yerleştirilebilir. Başka bir kişi daha sonra sürüş sırasında yardım sağlayabilir. Ayrıca elektrikli koltuk ayarlarının kolayca çalıştırılmasını sağlar.

Juvo B4 standart koltuk

Standart koltuk

Koltuk genişliği kol destekleri vasıtasıyla ayarlanabilir, yan paneller sabit destek sağlar ve yumuşak kol destek pedlerinin yüksekliği ve derinliği ayarlanabilir. Manuel olarak ayarlanabilen 30 ° sırt desteği, isteğe bağlı olarak güçle çalıştırılabilir. Sırt destek çerçevesi, depolama veya nakliye için koltuk tabanına öne katlanabilir. Tüm oturma sistemleri için çeşitli versiyonlardaki ayak destekleri seçilebilir.

Değişken ayarlanabilen koltuk (VAS)

Değişken ayarlanabilen koltuk (VAS)

Yeni VAS (değişken ayarlanabilir koltuk) santimetreye kadar ayarlanabilir. Ayarlanabilir yastıklı sırt desteği ve standart donanım olarak düz koltuk minderi ile birlikte gelir. Ergo Eklem sırt desteği açı ayarı neredeyse tamamen rahatsız edici kesme kuvvetlerinden arındırılmıştır.

Juvo B4 kontur paketi

Kontur paketi

Fizyoterapistler ve mesleki terapistler ile olan işbirliğimiz, çok çeşitli boyutlarda ve kontürlerde sipariş vermek için optimum şekilde şekillendirilmiş bir koltukla sonuçlanmıştır. Ön koltuk tabanı, yüksek seviyede yanal stabilite sunan anatomik olarak şekillendirilmiş koltuk yüzeyi tarafından oluşturulur. Uyluk şekline getirilmiş olan minder, kalça eklemini rahatlatmaya yardımcı olur. Entegre bir “rampa” ayrıca pelvisin optimum şekilde konumlandırılmasına yardımcı olur. Sırt destek yastığı ile birlikte, pelvisin aktif olarak düzeltilmesine yardımcı olur. Kontur paketinin her iki bileşeni de standart ve VAS oturma çözümleri ile birleştirilebilir.

Elektrikli koltuk fonksiyonları

Bu temel işlevler, günlük bağımsızlığınızda önemli bir rol oynar. 45 ° ‘ye kadar bir koltuk yatırma işlevi, mümkün olan en iyi basınç dağıtımını ve pozisyon değişikliklerini her zaman mümkün kılar. Sırt desteği açı ayarı solunum ve bakımda önemli bir rol oynayabilir. 35 cm’lik koltuk yüksekliği kaldırma, transferler sırasında veya diğer günlük durumlarda yükseklik farklarını telafi etmek ve göz seviyesinde iletişim için uygun desteği sağlar.

Juvo Baxx hattı

Baxx hattı

Baxx serisi, günlük kullanım için size yüksek seviyede stabilite ve oturma konforu sunan ergonomik şekilli, sert sırt kılıflarından oluşur. İki farklı yükseklik ve üç kontur, gereksinimlerinize bireysel uyarlama sağlar. Sırtın üst kısmı, özellikle rahat oturmak için dolgulu. Arka kabuğun içindeki büyük oyuklar hafif olmasını sağlar ve iyi havalandırma sayesinde oturma ortamını iyileştirir. Alüminyum sırt kılıfı çeşitli renklerde mevcuttur. Baxx serisi ürünler VAS ile birleştirilebilir.

Juvo B4 kaldırım tırmanma yardımı

Kaldırım tırmanma yardımcısı

Bu seçenek aynı zamanda bordür gibi daha yüksek engelleri aşmayı da mümkün kılar. Kaldırım tırmanma yardımı, merkezdeki öne monte edilir ve sürüş sırasında herhangi bir zamanda kullanıma hazırdır. İçeri girip çıkarken, kol transfer için daha fazla alan sağlamak için arkaya tutturulabilir.

Juvo B4 elektrikli aydınlatma

Manyetik led aydınlatma

Darbelerde, örneğin kapı çerçeveleri veya mobilyalarda, özel manyetik tutucu, şeffaf cam muhafazayı, LED aydınlatması kabloyla asıldığı için hasar görmesine veya kaybolmasına karşı koruyarak yeniden takılmasını kolaylaştırır. Bu eşsiz çözüm, LED lambanın bir el feneri gibi kullanılmasını da sağlar. Gelişmiş güvenlik için başka bir artı: Juvo B4 açıldığında, patika aydınlatması karanlık ortamları otomatik olarak aydınlatır.

Juvo B4 elektrikli koltuk fonksiyonları

Beyaz RAL 9016

Beyaz RAL 9016

Jet siyah RAL 9005 mat

Jet siyah RAL 9005 mat

Işıltı açık turuncu

Işıltı açık turuncu

Şeker kırmızı

Şeker kırmızı

Işıltı büyükanne-smith

Işıltı büyükanne-smith

Deniz mavisi

Deniz mavisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.