Genel

AKCES – MED | CAT 2 Invento™ Ayakta Dik Pozisyonlandırma Cihazı

CAT 2 Invento™ Ayakta Dik Pozisyonlandırma Cihazı; serebral palsi, spastik paralizi gibi hareket kabiliyetini kısıtlayan hastalıklara sahip olan çocuklar için tasarlanmış bir modeldir. Hareket kabiliyeti kısıtlı çocuklar için ideal ürünler arasında yer alan CAT 2 Invento™ Dik Durma Cihazı, ayakta doğru pozisyonlandırmayı sağlayan kilit öneme sahip bir üründür. Çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimi için büyük öneme sahip olan doğru pozisyonlandırma ve ayağa kalkma fonksiyonlarına sahip olan model, tamamen ayarlanabilir tilt açısı sayesinde, tamamen yatay veya dikey duruma gelebilmektedir.

Hareket kabiliyetleri kısıtlı çocukların ayakta doğru pozisyonlandırılmasını sağlayan model, birçok önemli faydaya sahiptir. Doğru pozisyonlandırmanın sağlanabilmesi; var olan hareket kabiliyeti problemlerinin daha fazla ilerlemesini önlemenin yanı sıra, bu problemleri azaltabilmek için de oldukça önemlidir. Ayrıca ayakta ve doğru pozisyonda durmak kan dolaşım ve sindirim sisteminin çalışmasına da büyük oranda yardımcı olmaktadır.

Sahip olduğu kemerler ve destekler sayesinde doğru pozisyonlandırmayı sağlayan CAT II Invento™ Serebral Palsi Ayakta Dik Pozisyonlandırma Cihazı, aynı zamanda bu özellikleri sayesinde son derece güvenli bir modeldir. Diz, göğüs, pelvik ve baş destek ve kemerleri ile işlevini yerine getiren CAT II Invento™ Spastik Ayakta Dik Pozisyonlandırma Cihazı, tüm bu özellikleri ile çocukların günlük rehabilitasyon süreçlerine oldukça faydalıdır.

Sahip olduğu tekerlekler ve fren sistemi ile ev içerisinde dolaşıma imkan sunan model, ayarlanabilir özellikli baş, göğüs, pelvik ve diz destekleri ile kullanıcıyı sabitleyerek en doğru pozisyonlandırmayı sağlamaktadır. Kullanımı son derece kolay ve kemerleri sayesinde üst düzey güvenliğe sahip olan CAT II Invento™ SB Ayakta Dik Pozisyonlandırma Cihazı, hareket kabiliyetini kısıtlayıcı durum ve hastalıklara maruz kalan çocuklar için ideal bir modeldir.

Genel Özellikler :

  • Serebral palsi ve formları
  • Beyin ve omurilik yaralanmaları
  • Kas hastalıkları ve felç
  • Nörolojik rahatsızlıklar
  • Skleroz (Multiple Sclerosis -SM-)
  • Meningosel
  • Genetik rahatsızlıklar

Teknik Özellikler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.