Genel

HARTMANN | Omnitape®

Çinko oksitli yapışkan ve %100 visköz malzemeden yapılmış çok güçlü yapışma özelliğine sahip flaster. Gerilebilir ve eklemlerin hareket etmesini önleyecek biçimde elastik değildir. Güçlü yapışma etkisi aynı zamanda tekstil kaplamada ve kompresyon bandajlarında da bulunmaktadır. Zig zag kenarları sayesinde elle kolaylıkla çıkartılabilmektedir. Aynı zamanda boyuna beyaz çizgileri vardır.
Çinko oksitli yapışkan ve %100 visköz malzemeden yapılmış çok güçlü yapışma özelliğine sahip flaster. Gerilebilir ve eklemlerin hareket etmesini önleyecek biçimde elastik değildir.  Güçlü yapışma etkisi aynı zamanda tekstil kaplamada ve kompresyon bandajlarında da bulunmaktadır. Zig zag kenarları sayesinde elle kolaylıkla çıkartılabilmektedir. Aynı zamanda boyuna beyaz çizgileri vardır.

Uygulama Şekli:

Eklemlerin stabilize edilmesi için özellikle kemik bağ dokusundaki yaralanmalarda yaralanan kasların desteklenmesi ve rahatlatılması amacıyla fonksiyonel atkılama, çıkıkların vs. korunması, spor hekimliğinde koruma ve iyileşme önlemleri için kullanılır.

Teknik Özellikler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.