Genel

AKCES – MED | JUMBO™ Rehabilitasyon Koltuğu

JUMBO™ rehabilitasyon koltuğu, hareket kabiliyetleri kısıtlı çocukların otururken doğru pozisyonlanmayı sağlayabilmelerine yardımcı bir pozisyonlandırma sandalyesi modelidir. Ekolojik ahşaptan üretilmiş, çevre dostu bir model olan JUMBO™ dik pozisyonlandırma sandalyesi, kullanımı kolay yapısına rağmen işlevlerini tamamen yerine getirmektedir.

Serebral palsi veya spastik paralizi gibi hareket kabiliyetini kısıtlayan hastalıklara sahip olan çocuklar için ideal olan JUMBO™ rehabilitasyon sandalyesi, kas zayıflığı yaşayan çocuklar için de rahatlıkla kullanılabilmektedir. Ayarlanabilir yan destekleri ile doğru oturma pozisyonlandırmasını sağlayan model, ortopedik rahatsızlıklar için de oldukça faydalıdır. Kullanımı son derece kolay ve güvenli olan JUMBO™ rehabilitasyon koltuğu, 3 farklı renk ve beden seçeneğine sahiptir.

Sahip olduğu tekerlekler ve fren sistemi ile ev içerisinde dolaşmayı mümkün kılan JUMBO™ rehabilitasyon koltuğu,  sahip olduğu yan, göğüs destekleri, abdüktör bloğu ve 4 noktalı emniyet kemeri ile gerektiğinde kullanıcının koltuğa sabitlenmesini ve en doğru oturma pozisyonunun ayarlanabilmesine imkan tanımaktadır. Genişliği ayarlanabilir olan yan ve göğüs destekleri ile ideal pozisyonlandırmayı sağlayan model, derinliği ayarlanabilir abdüktör bloğu ile kullanıcının koltuktan kaymasını engellemektedir.

Ayaklıklarında sahip olduğu sabitleyici kemerlerine ek olarak sırt kısmının açısını da ayarlama imkanı sunan JUMBO™ dik pozisyonlandırma sandalyesi, ideal pozisyonlandırma ve konfor için gerekli olan bütün özelliklere sahiptir. 3 farklı beden ve renk seçeneğine sahip olan ve yüksek Avrupa Standartlarında üretilmiş, yüksek kaliteye sahip olan model, son derece kullanışlı ve pratik bir üründür.

Genel Özellikler :

  • Serebral palsi ve farklı formları
  • Beyin ve omurilik yaralanmaları
  • Motor kabiliyetlerini ve dengeyi etkileyen rahatsızlıklar
  • Skleroz
  • Felç veya kas rahatsızlıkları
  • Genetik rahatsızlıklar
  • Nörolojik rahatsızlıklar

Teknik Özellikler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.